سوالات متداول

1. چرا سلول های بنیادی؟

سلول های بنیادی سلول هایی هستند که توانایی بازسازی و بازگرداندن خود و همچنین تمایز به بسیاری از سلول های خاص دیگر و بافت در بدن را دارند. نقش سلول های بنیادی ارائه سلول های جدید به جای سلولهای قدیمی ، مرده و آسیب دیده است، هنگامی که سلول های بنیادی در بدن ما کاهش می یابند تعداد سلول های قدیمی در حال مرگ بیشتر ازسلولهای تازه تولید شده می گردد. این به عنوان عوارض آشکار بالینی پیری محسوب می شود.به همین دلیل درمان با سلول های بنیادی برای افزایش تعداد این سلول ها در بدن شاید به طور بالقوه یک روش جدید برای مبارزه با اثرات پیری است.

2. چگونه سلول های بنیادی به سلامتی وتندرستی در پیری کمک می کنند؟

سلول های بنیادی مطمئنا به سلامتی و پیری سالم بسیار کمک می کنند . سلولهای جدید تولید شده در هر روز جایگزین سلول های قدیمی در بدن می شوند. در جهت به کار بردن این استراتژی، شما باید به اندازه کافی سلول های بنیادی که می تواند ده ها تا صدها میلیون باشد دریافت نمایید. دستیابی به این تعداد سلول بنیادی امکان پذیر نمی باشد. در نتیجه سلول های بنیادی در یک آزمایشگاه تمیز و استریل قبل از تزریق تکثیر می گردد. به این ترتیب، شما مطمئنا از سلول های بنیادی با همان کیفیت برخوردار می شوید.

3. چرا سلول های بنیادی انسان ونه حیوان؟

انسان بطور قابل توجهی با حیوانات تفاوت دارد. سلول های بنیادی حیوانات هرگز نمی توانند در بدن انسان به عنوان سلول های بنیادی برای ارائه سلول های جدید برای اندام هاو بافتهای خاص باشند. در واقع آنها توسط سلولهای دفاع ایمنی در بدن انسان شکار و از بین می روند. بنابراین هر گونه پیشرفت شناخته شده توسط بیمار گذرا است و احتمالا مربوط به رشد عواملی در سرم می باشد. با این حال سلول های بنیادی حیوانات می تواند سیستم ایمنی میزبان را مختل کند سپس به یک واکنش شدید تبدیل شود. گزارشهایی در مورد مسائل و مشکلات مربوط به ایمنی استفاده از سلول های بنیادی حیوانات استوار است.به همین دلیل سلول های بنیادی حیوانات در حال حاضر در بسیاری از کشورها ممنوع شده است.

4. چرا ما از سلولهای بنیادی جفت حیوانات استفاده نمی کنیم؟

سلول های بنیادی حیوانات بیش از 80 سال پیش کشف شد.در این زمان دانشمندان از مزایای بالقوه سلول های بنیادی بند ناف آگاه شدند اما قادر به جداسازی آنها از بند ناف نبودند و یا تعداد آنها برای درمان کافی نبود،در نتیجه سلولهای بنیادی جفت حیوانات که شامل کیسه ای از سلول هاست به جای آن مورد استفاده قرار می گرفت. علاوه بر این تعداد زیادی از حیوانات برای یک درمان مورد نیاز بودند. این تکنولوژی قدیمی ،سلول های بنیادی خالص را فراهم نمی کرد و نیاز به قربانی کردن حیوانات زیادی بود ،اما در حال حاضر بیشتر انسان و تکنولوژی پیشرفته تر جایگزین آن شده است.

5. سلول های بنیادی مزانشیمی چیست؟

سلول های بنیادی مزانشیمی (MSC ها) سلول های بنیادی انسان است که تا کنون بزرگترین توانایی را برای تبدیل به انواع بافت های دیگر از جمله اعصاب، عضلات قلب، رگ های خونی، غضروف، استخوان، تولید سلول های کلاژن، بافت چربی، سلول های تولید کننده انسولین، سلول های کلیه، سلول های کبد و پوست نشان داده است. علاوه بر این، سلول های بنیادی مزانشیمی امونوپریویلج هستند یعنی آنها با سلولهای دفاع ایمنی میزبان کشته نشده و واکنشی را از خود نشان نمی دهند در نهایت سلول های بنیادی مزانشیمی در بدن یک میزبان، عوامل رشد و هورمونها را می برد که به سلول های میزبان برای شارژ و دوباره جوان شدن کمک میکنند. بنابراین سلول های بنیادی مزانشیمی نه تنها سلول های بنیادی را دوباره ذخیره می کنند ،سلول های بنیادی را در میزبان از خطر نابودی نجات و احیا می کنند.

6. روند درمان چقدر مناسب و راحت است؟

روند درمان برای شما و پزشک شما بسیار ساده است. سلول های بنیادی در بیمارستان یا مرکز فوق تخصصی از طریق قطره نمکی تهیه میشود و به ورید شما تزریق می گردد. این روش مؤثرترو درد کمتری نسبت به یک تزریق عضلانی عمیق دارد. این فرایند تنها 15 تا 30 دقیقه طول میکشد. اگر شما هر گونه آلرژی قبلی یا تب یونجه داشته باشید ، ممکن است برای پیشگیری قبل از درمان با سلول های بنیادی واکسن تزریق شود.

مهم ترین مرحله، درک ماهیت و هدف از این درمان است. دکتر شما همچنین شما را به طور کامل ارزیابی می کند تا مطمئن شود که آیا شما واجد شرایط درمان با سلول های بنیادی هستید، که ممکن است شامل پرسشنامه، تست خون ساده، تصویربرداری و آزمایش های کاربردی باشد. این تنها در شروع درمان انجام می شود و به صورت ماهیانه در 6 تا 12 ساعت برای تعیین بهبود و سلامت بدن تکرار می گردد.

7. هر چند وقت یکبار باید برای درمان برویم؟

برای هر سن و شرایط هر فرد مانند افراد سیگاری، مبتلا به دیابت و غیره متفاوت است. به طور معمول درمان یک تا سه بار در سال را توصیه می کنیم.

سلول های بنیادی در شرایط خاص ممکن است به طور همزمان در طول این مدت به بیمارتزریق شود، که بموجب آن سلول ها به طور مستقیم به اندام یا منطقه مورد نظر برای ارائه حداکثر اثر بهبودی تزریق می گردد. دوز سلول های بنیادی بسته به شدت بیماری ،متفاوت خواهد بود.

8. اگر من تصمیم به درمان بگیرم ، قدم بعدی چیست؟

لطفا با شماره 0060129767342 با ما تماس بگیرید و یا ایمیل بفرستید. فرم تماس با ما /مرکز پزشکی و تشخیصی Cell Malaysia برای ملاقات حضوری.